Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „SEZAM” ul. Sikorskiego 32, 89-300 Grudziądz. Do lokalu prowadzi chodnik bez progów. Wejście znajduje się od ulicy, przy prywatnym parkingu. Obok drzwi wejściowych znajduje się tablica informująca o lokalizacji Stowarzyszenia. Do głównego wejścia do lokalu prowadzi jeden stopień. Na drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek. Po wejściu do lokalu znajduje się jeden stopień.

Na parterze budynku na jednym poziomie, znajdują się: szatnia, biuro (na wprost wejścia), 2 toalety, kuchnio-jadalnia oraz 2 sale terapeutyczne. Na drugim piętrze znajdują się sale terapeutyczne oraz toaleta.

Budynek nie jest dostosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonego dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Stowarzyszenie dysponuje możliwością skorzystanie z dostępu tłumacza języka migowego, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej konieczności.

Do Ośrodka możliwy jest transport komunikacją miejską. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, które umożliwiają komfortowy dojazd ze wszystkich dzielnic miasta. Po drugiej stronie ulicy znajduje się parking z wyznaczonym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Nad wejściem głównym do budynku znajduje się oświetlenie.